Gartenfigur Chinesischer Soldat stehend 150cm
Gratis Versand
Nachhaltig
14 Tage Geld zurück
Product information "Gartenfigur Chinesischer Soldat stehend 150cm"
Bring Asia into your home with our stone statue of a Chinese warrior. The large standing Chinese warrior garden statue, 150 cm tall and made of cast stone, captivates with its detailed craftsmanship and impressive size, and immediately reminds one of the Terracotta Army soldier. The Chinese warrior statue made of cast stone is weatherproof and is perfect as a decorative object in the living area or as a sculpture for the garden.
| product: | stone statue |
|---|---|
| Breite: | 33cm, 46cm |
| Tiefe: | 36cm, 28cm |
| Höhe: | 102cm, 150cm |
| Weight: | ca. 70KG, ca. 130KG |
| Material: | Steinguss |
| Farbe: | Anthrazit |
| Stone figures Art: | China |
| shipping method: | freight forwarding |
Login
1 review
24 September 2025 13:17
Wunderschöne Gartenfigur
Die Figur ist wirklich ein Blickfang. Seriöse Abwicklung. Alles prima - vielen Dank!
Zeller Str. 13
97522 Sand a. Main
Tel.: 0952482300
E-Mail: info@krines-rattan.de
Das könnte dir gefallen
Geprüfte Qualität