Modern lounge sofa cane from rattan big four-seater
€2,490.00
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
1506
Our payment methods:
**Final prices may differ, due to possible recalculations in the shopping cart.
Gratis Versand
Nachhaltig
14 Tage Geld zurück
Product information "Modern lounge sofa cane from rattan big four-seater"
The new highlight in your living room – our Cane lounge sofa. Handcrafted and woven with thumb-thick rattan tubes, the sofa is an absolute eye-catcher and offers a seating width of 205 cm, space for the whole family. The comfortable cushions ensure that you feel completely at ease and can relax. Thanks to its large seating area, the Cane lounge sofa can also be used as a sleeper sofa. For additional variants, the sofa can also be combined with add-on components from the Cane lounge series.
| manufacture: | handcrafted |
|---|---|
| product: | rattan sofa |
| seat depth: | 70cm |
| seat height: | 42cm |
| seat width: | 205cm |
| surface: | laquered |
| Breite: | 250cm |
| Tiefe: | 110cm |
| Höhe: | 84cm |
| Material: | Natur Rattan mit Schale |
| Farbe: | Natur |
| shipping method: | freight forwarding |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Krines Rattan
Zeller Str. 13
97522 Sand a. Main
Tel.: 0952482300
E-Mail: info@krines-rattan.de
Zeller Str. 13
97522 Sand a. Main
Tel.: 0952482300
E-Mail: info@krines-rattan.de
Das könnte dir gefallen
Geprüfte Qualität