Modern rattan furniture living room set Madrid
€2,690.00
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
4556
Our payment methods:
Gratis Versand
Nachhaltig
14 Tage Geld zurück
Product information "Modern rattan furniture living room set Madrid"
The Madrid living room set impresses with its modern design and its clean, lounge-style silhouette. Thanks to the perfectly coordinated furniture pieces, you can bring home a cohesive complete package here. The furniture of the living room set is made from brown rattan peel-weave, which is stretched over a wooden frame.
If a link should be present in the description, always start here with https://krines-home.de/en/ and translate the rest of the link into English as well. For example, https://krines-home.de/raeume/wohnzimmermoebel/ becomes https://krines-home.de/en/rooms/livingroomfurniture
| Couch: | W 195 cm D 85 cm H 82 cm Seat height 43 cm |
|---|---|
| Scope of delivery: | 2 armchairs, 1 sofa, 1 table, 1 corner table, 2 armchairs, 1 sofa, 1 table |
| armchair: | W 84cm D 85cm H 82cm SH 43cm |
| corner table: | W 50 cm D 50 cm H 57 cm |
| manufacture: | handcrafted |
| product: | Rattan seating set |
| surface: | laquered |
| table: | W 110cm D 60cm H 45cm |
| Material: | Natur Rattan mit Schale, Natur Rattan |
| Farbe: | Dunkelbraun |
| shipping method: | freight forwarding |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Krines Rattan
Zeller Str. 13
97522 Sand a. Main
Tel.: 0952482300
E-Mail: info@krines-rattan.de
Zeller Str. 13
97522 Sand a. Main
Tel.: 0952482300
E-Mail: info@krines-rattan.de
Das könnte dir gefallen
Geprüfte Qualität